2.02.2009

Saraçoğlu'nda Maç İzlemek


Bu sezon daha hiç maça gitmedim. Sezon başında kombine bilet almaya kararlıydım, Emre Belözoğlu transferiyle vazgeçmiştim. Takım güzel futbol oynamıyor ama ben zaten futbolseverim. Fenerbahçe kötü oynasa da ben futbolsever kimliğimle maça giderdim. Gidemiyorum...

Basında hiç yer almasa da Saraçoğlu eski Saraçoğlu değil. Aslında AZ Alkmaar maçıyla birlikte tribünler değişmeye başladı. O gün Esenler grubuyla GFB'nin arasında çıkan ve bıçak yaralarıyla son bulan olaylara şahit olmuştum. Bu olay "bizim stadımız"da da olabileceğini göstermişti.
Antep maçında da Sefa'nın stada alınmaması yüzünden yine ortam gerilmiş. Bu linkte, olanlar çok güzel bir üslupla anlatılmış: http://rakamla10.blogspot.com/2009/01/gfb-ve-kodamanlar.html

Sezon başında GFB'yi Migros'tan alıp diğer tribünlere dağıtmak GFB'nin gücünü azaltmadı maalesef. Bütün tribünlerin karışmasına sebep oldu.
En çok stadımızla övündük son yıllarda. Candan Erçetin konserine gider gibi gidilirdi bizim stada. Bu durum değişmesin.

Ben maça gitmeyi özledim...

2 yorum:

Chuck dedi ki...

gfb ile hic ilgisi olmayan, telsim'den kombineli biri olarak soyluyorum; candan ercetin konserine gider gibi gitmek istiyorsaniz, bence candan ercetin konserine gitmeniz daha dogru bir tercih olacaktir.

kombine bilet dedi ki...

Sevgili Chuck,

Candan Erçetin konserine de gidiyorum zaten, önerin için teşekkür ederim.

Söylemeye çalıştığım şey; AZ Alkmaar maçında olduğu gibi insanların birbirlerini bıçakladığı bir tribüne gitmek istemedğimdi.

Sen böyle tercih ediyor olabilirsin, beni tercihim bu değil maalesef...